Aganigi afrodizyak nedir ?


Aganigi afrodizyak nedir ?

Aganigi Bitkisel Afrodizyak , cinsel isteği ve performansı arttırma özelliği yıllardır bilinen bir takım doğal afrodizyaklar içermektedir.

Azgın teke otu (Epimedium): Bağışıklık sistemini güçlendirmede; Yaşlanma sürecini geciktirmede;Metabolizmayı onarmada;
Saçları yenilemede; Enerjiyi arttırmada, yorgunluğu azaltmada; Kan dolaşımını hızlandırmada;
Hafızayı güçlendirmede; Stres, gerginlik ve depresyonu azaltmada; Cinsel performans öncesi tedirginliği azaltmada; Kadın ve erkeklerde cinsel duyarlılığı ve isteği arttırmaya; Erken boşalma problemini çözmeye;
Sperm sayısını ve yoğunluğunu arttırmaya; Cinsel performansın süresini uzatmaya;yardımcı olmaktadır.

Çakşır Otu ( Ferula): Cinsel gücü ve isteği arttıran, etkili bir afrodizyak bitkidir. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttıran etkileri vardır. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermekte yardımcıdır. Sinirleri rahatlatıcı özelliği vardır.
Isırgan otu Tohumu(Folium Spinaciae Oleraceae); Erkeklerde cinsel isteği artırır.Kan dolaşımı ve organizmayı uyarıcı nitelikleri sıralanabilir.

Keçiboynuzu (Ceratonia siliqua): Keçiboynuzu Erkekte ve kadında libidoyu yükselten bir afrodizyaktır ve erkeklerde penisin sertleşme fonksiyonunu arttırır.

Kore Ginsengi (Panax Ginseng ): Kore Ginsengi Geleneksel olarak genel zafiyeti yenmek ve ekstra enerji için kullanılır. Aynı zamanda afrodizyak etkisi göstermiştir. İktidarsızlık, kısırlık ve erken boşalmanın tedavisinde kullanılır. Vücudu canlandırıp yenilerken tansiyonu dengeler. Sinir dokusunun büyümesine de yardımcı olur. Ginsengin ana maddelerinden biri beyine ve penise kan akışını etkileyen ve kan ve sperm yapabilen ginsenosid’dir. Rus bilim insanları ginsengin hem fiziksel ve mental aktiviteyi uyardığını, hem de atletik performansı arttırdığını ve cinsel bezler üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu göstermişlerdir.

Kaynak: Aganigi

24 Ağustos 2011 Saat : 4:31
Okunma

Yorum Yapabilirsiniz